امامزاده سیّد زین العابدین(ع) شهر سنخواست

آستان مقدس امامزاده زین العابدین(ع)نگین فیروزه ای شهر سنخواست

امامزاده سیّد زین العابدین(ع) شهر سنخواست

آستان مقدس امامزاده زین العابدین(ع)نگین فیروزه ای شهر سنخواست

امامزاده سیّد زین العابدین(ع) شهر سنخواست
آستان مقدس امامزاده زین العابدین(ع)
شماره ثبت در فهرست آثار ملی: 18743
موقعیت : شمال شرق میدان مرکزی شهر سنخواست
آرامگاه امام زاده زین العابدین (ع) که از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است بنایی تاریخی-مذهبی واقع در شهر سنخواست است و از لحاظ ویژگی های معماری منحصر به فرد است بنای مربوط در زمان صفویه احداث شده و تاکنون تغییرات فراوانی یافته است .
دنبال کنندگان ۲ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

۴ مطلب در آبان ۱۳۹۵ ثبت شده است

حجت الاسلام احمد پناهیان، کارشناس مذهبی و سخنران برجسته کشور در گفتگوبا خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج، با اشاره به اهمیت زیارت قبر امام حسین(ع) و پیاده روی اربعین گفت: فلسفه اساسی اربعین این است که وقتی حضرت زینب(س) به کربلا برگشتند؛ ورود به کربلا ممنوع و جرم بود لذا وقتی جابر نابینا در کنار قبر امام حسین(ع) بود و صدای قافله شنید به عطیه گفت: برو ببین این قافله از دوستان یادشمنان ما است.

وی افزود: زینب(س) وقتی به امام سجاد(ع) عرض کردند: که در دوراهی مدینه یا کربلا کجا برویم؟ فرمودند برویم کربلا، و رفتن به کربلا یعنی برگشت دوباره به متن درگیری و چالشی که حکومت استکباری آن ایجاد کرده بود.

حجت الاسلام پناهیان تصریح کرد: تعبیر مقام معظم رهبری از پیاده روی اربعین تعبیر دقیقی است ایشان فرمودند اربعین امتداد عاشورا است. عاشورا یک نهضت بود و اربعین هم اگر نهضت و حماسه شود امتداد عاشورا خواهد شد.


وی خاطرنشان کرد: ما باید از زیارت اربعین بتوانیم این معنا را که حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) با آمدنشان به اربعین به یادآوردند در محبین اهل بیت(ع) ایجاد کنیم و اگر این کار را انجام دادیم قطعا این زیارت همان زیارت مورد رضایت پروردگار عالم است.


                                      


                                                      
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آبان ۹۵ ، ۱۱:۱۲
ایزدی

اربعین یعنی یگانه‌شدن با کربلا، و بیگانه‌شدن از هر آنچه کربلاستیز و کربلا گریز است.

چهلمین روز شهادت الگوی حریت برای تمام بشریت، تسلیت و تعزیت 


اگرچه شعر برایت به سینه ام دارم
برای تا تورسیدن چقدر کم دارم

تو از وجود پُری... بی نهایتی... محضی
منی که آمده ام رنگی از عدم دارم

من از حوالی آن کوچه های بارانی است
که در هوای شما باد در سرم دارم

گدا شدم به در خانه تو آمده ام
چقدر خوب که ارباب با کرم دارم

نفس به سینه ام افتاده باز دلتنگم
چقدر حسرت یک لحظه بازدم دارم

«رواق منظر چشم من آشیانه توست»
عجیب نیست که ایمان به پا قدم دارم

دو دسته اشک گرفته است هیاتی در من
میان شور غزلخوانی ام دو دم دارم

امیر قافله عشق گفته است که من
درون سینه عشاق هم دارم.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آبان ۹۵ ، ۱۱:۰۸
ایزدی

پیاده روی رهروان حرم معراج شهدا (خادمین افتخاری )از گلزار شهدا تا پارک شهدای گمنام به مناسبت هفته تربیت بدنی برگزارشد این پیاده روی باهدف میثاق با شهدا و هفته تربیت بدنی که مصادف با ایام محرم است برگزارشد.در ضمن در گلزار شهدای گمنام نیز زیارت عاشورا توسط مداح اهل بیت قرائت شد..۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ آبان ۹۵ ، ۱۷:۰۷
ایزدی

نخستین همایش سه ساله حسینی به مناسبت گرامی داشت مقام حضرت رقیه(س) در مورخه 1395/8/15 همراه با اذان مغرب و عشاء با دعوت از سه تا 6 ساله ها دختر و پسر به همراه والدین در حسینیه امام رضا(ع)برگزارشد .در این مراسم که امام جمعه محترم شهر حضرت حجه السلام سعیدی به بیا ن سخنرانی در مقام حضرت رقیه(س) پرداختند و مداحان اهل بیت نیز با قرائت زیارت عاشورا و مداحی همه را به فیض رساندند.
در پایان نیز مدعوین با شام پذیرایی شدند. این برنامه با همکاری هیئت امام رضا(ع) وبسیج برگزارشد.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ آبان ۹۵ ، ۱۶:۵۵
ایزدی